Mathematics

Mathematics
keniaargueta926
2021-04-11 18:11:57
y=x+12 4x+2y=27 algebraically...
ANSWER
Mathematics
Rednnie
2021-04-11 17:48:27
the fourth place competitor...
ANSWER
Mathematics
ivana
2021-04-11 17:36:42
A factory produced a batch of handheld video games, but 4% of the games were found to be defective. If the batch had 250 games in all, how many games...
ANSWER
Mathematics
ShelbaBailin255
2021-04-11 17:24:57
What are the two types of reproduction...
ANSWER
Mathematics
Tmac1998
2021-04-11 17:01:27
What is 4 equivalent expressions to 32 + 48...
ANSWER
Mathematics
StefaniPizzulo652
2021-04-11 15:15:42
A number is 1/7 another number. the difference of the number is 18. assume that you are subtracting the smaller number from the larger number. find...
ANSWER
Mathematics
Ariya
2021-04-11 15:03:57
the first six nonzero multiples of 3...
ANSWER
Mathematics
JayyElise
2021-04-11 14:52:12
It is recommended that an adult drink 64 fluid ounces of water every day.Josey has already consumed 700 millitiers of water. How many more liters sho...
ANSWER
Mathematics
Hanshoe
2021-04-11 12:54:42
A female gorilla weighs 68 kg. How much does she weigh in g....
ANSWER
Mathematics
forevacrazy
2021-04-11 12:07:42
problem 1:April made 16 baskets and glued 5 flowers on each one.How many flowers did she use?...
ANSWER
Mathematics
ohhmamcik
2021-04-11 10:45:27
larry is filling 3 baskets with 9 eggs. how many eggs will be in 30 baskets?...
ANSWER
Mathematics
Josarah
2021-04-11 09:46:42
whats 3.25 repeating as a fraction...
ANSWER
Mathematics
brilliant1226
2021-04-11 08:47:57
a boy flying a kite is standing 30ft from a point directly under the kite. if the string to the kite is 50ft long,what is the angle of elevation of t...
ANSWER
Mathematics
Ballerkid00
2021-04-11 08:00:57
ok what is the answer...
ANSWER
Mathematics
jamyapaker10
2021-04-11 06:03:27
you bought a 7 notebooks at the school supply store cost $4.76 what is the unit rate explain how you determined your answer use words numbers and or ...
ANSWER
Mathematics
leee
2021-04-11 05:04:42
0.6 as a mixed number...
ANSWER
Mathematics
gricel
2021-04-11 04:29:27
A bottling machine filled 3 of every 8 bottles with grape juice. The bottling machine filled 144 bottles altogether. How many of these bottles were ...
ANSWER
Mathematics
gavinpate8
2021-04-11 02:55:27
Estimate how many times larger 4 x 1015 is than 19 x 1012. A) 20 times larger B) 50 times larger C) 100 times larger D) 200 times larger...
ANSWER
Mathematics
gaby910
2021-04-11 01:33:12
the perimeter is 24 inches. a poster is 3 times as long as it is wide. what are the length and width of the poster....
ANSWER
Mathematics
amyaAsims
2021-04-11 00:22:42
Find the quotient –88 ¸ 11. a. –10 b. –7 c. –8 d. –3...
ANSWER
Mathematics
ssd1530
2021-04-10 21:38:12
Expand the expression and combine like terms: 6(5r−11)−(5−r)...
ANSWER
Mathematics
lord1234
2021-04-10 18:30:12
When is the difference of two decimals an integer...
ANSWER
Mathematics
xcvbnm1234567
2021-04-10 17:54:57
julia bought 3 and 1/4 yards of fabric. How many 1/4 yards of fabric did julia buy?...
ANSWER
Mathematics
hjudilyn
2021-04-10 17:43:12
During a bike challenge, riders have to collect various colored ribbons. each 1/2 mile they collect a red ribbon, each 1/8 mile they collect a green ...
ANSWER
Mathematics
Kayleemae07
2021-04-10 17:31:27
what does the 9 stand for in 4.59...
ANSWER