Mathematics

Mathematics
basyebrown815
2021-05-09 19:04:57
James works in a flower shop.he will put 36 tulips in vases for a wedding.he must use the same number of tulips in each vase.how many tulips could be...
ANSWER
Mathematics
Jj101
2021-05-09 18:29:42
10+4x=5(x-6)+33 solve for x...
ANSWER
Mathematics
DungBrodowski
2021-05-09 18:06:12
What multiple of 7 is a factor of 7?...
ANSWER
Mathematics
emily3364
2021-05-09 17:07:27
jenna made 6 bracelets using 32 beads each. kayla made 7 bracelets using 29 beads each. who used more beads? use the distributive property to solve t...
ANSWER
Mathematics
HarrisRaybourn65
2021-05-09 16:32:12
What is 25x3.08?? Help me plz...
ANSWER
Mathematics
kairarobertson
2021-05-09 16:08:42
Which ratios form a proportion.? A)3/15,12/55 B)8/24,12/35 C)5/18,25/90 D)4/11,16/25...
ANSWER
Mathematics
timothy031902
2021-05-09 15:09:57
On halloween 2 friends each received 0.1 of pound of candy how much candy did they receive in total...
ANSWER
Mathematics
AnRafala169
2021-05-09 14:34:42
The sum of two numbers is 12 and their difference is 20. What is the smaller number?...
ANSWER
Mathematics
KattieHawes
2021-05-09 14:22:57
Write and solve a real world problem in which the part of a whole results in a number greater than the whole itself....
ANSWER
Mathematics
megan14
2021-05-09 14:11:12
Franco is making breakfast. He uses 36 eggs for 12 orders. How many eggs does he use per order?...
ANSWER
Mathematics
Kelsi
2021-05-09 13:59:27
$43 dinner 18% gratuity...
ANSWER
Mathematics
oliviabarone
2021-05-09 13:47:42
381 1/10 - 214 43/100...
ANSWER
Mathematics
imany8710
2021-05-09 12:37:12
The population of a local species of dragonfly can be found using an infinite geometric series where a1 = 42 and the common ratio is three fourths. W...
ANSWER
Mathematics
MikeHufstedler443
2021-05-09 12:01:57
If 4.5 pounds of cherries cost $10, what is the unit price per pound...
ANSWER
Mathematics
algrebra
2021-05-09 11:38:27
You are paid $82.50 for 7 1/2 hours of work what is your rate of pay...
ANSWER
Mathematics
buckeyes
2021-05-09 11:26:42
The quotient of 12 and the opposite of 3 plus the product of the opposite of 14 and 4...
ANSWER
Mathematics
Shadle377
2021-05-09 09:40:57
Our product is equal to 3+3+3. What factors are we?...
ANSWER
Mathematics
tmoneyyy
2021-05-09 09:29:12
I am the product 30. Two of my factors are 2 and 3. What are my other factors?...
ANSWER
Mathematics
brianahaynes20
2021-05-09 08:42:12
Why did the ant run across the cracker box...
ANSWER
Mathematics
ElizabetCucchiara
2021-05-09 08:30:27
What is 16/20 in simplest form...
ANSWER
Mathematics
Faqih
2021-05-09 08:06:57
Thirty-seven of 50 shareholders attended a meeting. What percent of the shareholders attended the meeting?...
ANSWER
Mathematics
izzy55
2021-05-09 07:43:27
5. A survey indicated that 3 out of 5 doctors use brand X aspirin. If 2000 doctors were surveyed, how many used brand X?...
ANSWER
Mathematics
mullinix735
2021-05-09 07:31:42
what is 9.6÷0.91 the answer...
ANSWER
Mathematics
JeffreyFitsgerald52
2021-05-09 07:08:12
Kevin has mowed 40% of the lawn.If he has been mowing for 20 minutes,how long will it take him to mow in a hour?...
ANSWER
Mathematics
Lotte111
2021-05-09 06:44:42
Matthew used 1/5 of a box of flour for cooking and 3/4 of the remainder to make bread. The rest of the flower was packed equally into 5 containers. W...
ANSWER