Mathematics
dfhjhm
2016-04-08 21:05:42
Robert buys 3 pounds of bananas at $0.50 per pound and 3 pounds of apples at $1.00 per pound. Which of the following expressions represents the total cost of the fruit he bought (in dollars
ADD ANSWER