Mathematics
Aleena7860
2016-05-01 02:44:27
The price of grapes at a farm is $1.85 per pound. Which equation can be used to determine c, the total price of n pounds of grapes
ANSWERS
schmincke
2016-05-01 04:14:47

1.85n = c. I hope this helps!

ADD ANSWER