Mathematics
RockyPana460
2015-10-29 05:55:12
Brooke buys a toothbrush and toothpaste for 2.95. If the toothbrush costs .65 less than the toothpaste. How much is the toothbrush
ANSWERS
teetee0130
2015-10-29 10:44:51

Divide the cost by 2 and then add .65 to one side and subtract it from one of side and add it to the other. .82 for the tooth brush and 2.12 for the toothpaste

ADD ANSWER