German
Believeon316
2019-12-19 11:07:27
Jatinia plans to purchase 4 pencil for her friends. Each pencil costs $. 35. How much money will jatonia spend?
ANSWERS
Smartgirl672
2019-12-19 15:31:53

$0.35 cost of each pencil 4: Number of pencils she plans to purchase .35 x 4 = 1.40 Jatonia will spend $1.40. 

Rksta
2019-12-19 15:33:08

4×0.35 =1.40 is the correct answer

ADD ANSWER